Czy można jeść pieczarki karmiąc piersią?

Czy można jeść pieczarki karmiąc piersią?
1 vote, 10.00 avg. rating (87% score)

Gdzie rosną pieczarki?
Pizza, risotto, faszerowane… pomysłów na wykorzystanie pieczarek jest równie wiele jak ich odmian. To bardzo dobry zamiennik grzybów leśnych, ponieważ są one tańsze, łatwo dostępne oraz w przystępnej cenie. Niekiedy leśny grzyb potrafi nas zwieść swoim wyglądem i zastanawiamy się czy aby na pewno jest on do zjedzenia, a taka pomyłka może nieść za sobą duże konsekwencje. Pieczarki nie da się pomylić z żadnym innym grzybem.
Łatwy dostęp do nich sprawia, że bardzo często i chętnie po nie sięgamy. Spotkamy je prawie w każdym supermarkecie, sklepie czy na straganie. Skąd one się tam biorą? Z miejsca, które nazywane jest pieczarkarnią.
Kiedyś pieczarkę można było uprawiać w zwykłej, drewnianej oborze, jednak teraz pieczarkarnia to duża hala, której ściany stanowią szczelną izolację, aby ochronić hodowlę przed działaniem wiatru i mrozu. To pozwala na szybki wzrost grzybów i zbieranie plonów co około 6 tygodni. Na jednym metrze kwadratowym może urosnąć nawet 25 kg pieczarek. Zbierane są najczęściej przez kobiety, które są delikatniejsze od mężczyzn. Następnie są myte a na końcu rozwożone na sklepowe półki skąd trafiają do naszych kuchni.

Pozostałe artykuły:

About author

Related Articles