Od kiedy dziecko może jeść pieczarki?

Jak zacząć uprawiać pieczarki? Można iść na łatwiznę.
Wiele osób lubi pieczarki. Jednak jak wiadomo, ciężko jest znaleźć dobre jakościowo grzyby w marketach. Zazwyczaj są to pieczarki, które już po jednym dniu, nie nadają się do niczego.
Własna pieczarkarnia jest świetnym pomysłem dla każdego, kto ma w domu piwnicę lub chłodniejsze pomieszczenie. Aby pieczarki dobrze rosły potrzebna będzie temperatura między 12, a maksymalnie 20 stopniami Celsjusza. Idealna temperatura mieści się w połowie tej skali, czyli w okolicach 15-16 stopni. Na rynku można obecnie zakupić gotowe zestawy, przygotowane do hodowli pieczarek. Jest to najczęściej zbiornik z pokrywą, pełniący rolę donicy, a także ziemia już z grzybnią oraz ziemię torfową do przykrycia. W każdym zestawie znajdzie się także szczegółowa instrukcja, tłumacząca w jaki sposób powinno się hodować grzyby. Co ciekawe, gotowe zestawy nie są drogie. Obecnie możemy je kupić już za 20 zł, a jest to na pewno dobry początek własnej domowej pieczarkarni.
Pamiętajmy, że domowe pieczarki, to jednak własne pieczarki. Wykorzystamy je, kiedy chcemy i na pewno nie będzie już problemu ze starymi grzybami z marketów.

Pozostałe artykuły:

About author

Related Articles