Kuchnia Szanghajska

Kuchnia Szanghajska

Kuchnia szanghajska jest popularnym stylem potraw chińskich. W wąskim znaczeniu kuchnia ta odnosi się tylko do tego, co tradycyjnie nazywa się kuchnią Benbang tłumaczoną jako kuchnia miejscowa. Natomiast w szerokim znaczeniu odnosi się do złożonych i rozwiniętych stylów gotowania pod silnym wpływem okolicznych prowincji Jiangsu i Zhejiang. Kuchnia Szanghajska jest najmłodszą z dziesięciu głównych kuchni Chin, chociaż ma ponad 400 lat historii.
Szanghajskie potrawy zazwyczaj są czerwone i lśniące, ponieważ często są piklowane w winie. Gotowane są przy użyciu różnych metod, takich jak pieczenie, duszenie, gotowanie na parze i głębokie smażenie. Ryby, kraby i kurczaki są mieszane z alkoholem i mocno gotowane, gotowane na parze lub podawane surowe. Suszone mięso i konserwowane warzywa są również powszechnie używane do wzmacniania smaku różnych potraw. Cukier jest ważnym składnikiem kuchni w Szanghaju, zwłaszcza gdy jest stosowany w sosie sojowym. Inną cechą jest wykorzystanie różnorodnych owoców morza. Ryż jest częściej serwowany niż makaron lub inne produkty pszenne.
Kuchnia Szanghajska podkreśla użycie przypraw i znaczenie zachowywania oryginalnych smaków surowców. Ma na celu lekkość smaku i charakteryzuje się nieco słodkim smakiem w porównaniu do niektórych innych chińskich kuchni. Atrakcyjna prezentacja jest również ważna w kuchni w Szanghaju, starannie dobrane kawałki mają na celu prezentowanie harmonizacji kolorów. W ostatnim czasie zwrócono szczególną uwagę na niską zawartość tłuszczu, dużą ilość warzyw i poprawę wartości odżywczej kuchni Szanghajskiej.

Pozostałe artykuły:

About author

Related Articles