Zawód marzeń

Zawód marzeń
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

rp_budownictwo10.jpgPracuję w dużej korporacji, dobrze zarabiam, jednak nie jest to zawód moich marzeń. Bardzo chciałam po liceum studiować coś, co mnie naprawdę interesowało, jednak moi rodzice wyperswadowali mi to. Uznali bowiem, że architektura krajobrazu to nie jest dochodowy zawód i że nie ma sensu kształcić się w tym kierunku.

Już teraz wiem, że bardzo się mylili. Coraz więcej zamożnych osób chce mieć piękny ogród i bardzo często potrzebuje w tym pomocy specjalisty. Stworzenie i utrzymanie atrakcyjnego ogrodu to jest naprawdę ciężka praca i nie może jej wykonywać byle kto. Specjalista pomoże zrobić projekt, a architektura ogrodu to podstawa do dalszych działań. Potem trzeba pielęgnować rośliny, dbać o całość, zatem praca, a zatem i zarobki, cały czas jest.
Bardzo żałuję, że nie uparłam się i nie postawiłam na swoim. Moim marzeniem była architektura krajobrazu i powinnam była za wszelką cenę spełnić to marzenie. Moja obecna praca, chociaż dobrze płatna, nie daje mi żadnej satysfakcji, a nawet męczy mnie.

Pozostałe artykuły:

About author

Related Articles