Dieta odkwaszająca organizm w ciąży

Dieta odkwaszająca i dieta w chorobach wątroby

Diety na różne schorzenia

Sposób odżywiania ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Jednak bardzo często o tym zapominamy, jemy w pośpiechu, byle co, często wpadamy do baru na hod doga albo zapiekankę, czasem do MacDonalda na frytki albo hamburgera. W przerwie w pracy kupujemy drożdżówkę albo pączka i głód mija. Takie odżywianie na dłuższą metę może przyczynić się do wielu chorób.
Z powodu złej diety dochodzi często do zakwaszenia organizmu, a przyczyną jest właśnie złe odżywianie ubogie w składniki mineralne, szczególnie wapń, magnez i potas. Wśród licznych objawów towarzyszących zakwaszeniu organizmu wymienić można kłopoty ze strony przewodu pokarmowego, zapalenie stawów, bóle kręgosłupa, migreny, zmiany skórne i wiele innych.
W walce ze skutkami zakwaszenia pomoże nam dieta odkwaszająca, bogata przede wszystkim w warzywa łodygowe i liściaste, ale także warzywa korzeniowe, grzyby, świeże owoce i orzechy.
Odpowiednią dietę znajdziemy na stronach internetowych. Jest tu wiele diet na różne schorzenia, np. dieta w chorobach wątroby, w nadciśnieniu tętniczym, w refluksie, w przewlekłej niewydolności nerek i wiele jeszcze innych.

Pozostałe artykuły:

About author

Related Articles